Edremitt’s Weblog

2008 KPSS Tercih İşlemleri

Posted on: Aralık 29, 2008

Tercihler sırasında dikkat edilecek bir takım hususlar şunlardır

1- Tercihler internet üzerinden yapılacak. Herkesin 15 tercih hakkı olacak. Kimsenin evine posta yoluyla ‘tercih yapın’ gibi bir belge gelmeyecek.

2- Tercih listesinde 3 tip kadro yer alacak. Lisans Mezunları için, Önlisans Mezunları için, Lise Mezunları için. Herkes sadece ve sadece girmiş olduğunuz öğrenim düzeyindeki kadroları tercih edebilecek. Sonradan mezun olması önemli değildir.

3- Önceki tercih kılavuzlarında, ’son başvuru tarihi itibariyle belgelere sahip olunması gerekmektedir’ denilmekteydi. Muhtemelen bu kılavuzda da yer alacak. Buna göre diyelimki internet üzerinden KPSS tercih işlemlerine son başvuru günü 25 Aralık ise, ehliyet ise ehliyet, sertifika ise sertifika gibi tüm belgelere 25 Aralık tarihi itibariyle sahip olmak gerekecek. Bu durum mezuniyet içinde geçerli. Aday sınava örneğin önlisans düzeyinden girmiş ve yukarıdaki örneğe göre 25 Aralıkta mezun değilse tercih yapmamalıdır. Bakın yapamaz değil, yapmamalıdır. Zira bunun kontrol yetkisi sizde, ÖSYM bunun kontrolünü yapmıyor. Burada yanlış işlem yapılmamalıdır.

4- ‘Maliye Bakanlığı merkez’ yazıyor ise bu Ankara’daki Maliye Bakanlığı merkez binası demektir. Bu binada Dikmen’dedir. Ancak Ankara Maliye Bakanlığı taşra yazıyor ise çalışacağınız bina Ankara veya Ankara’ya bağlı ilçelerdeki herhangi bir defterdarlık veya mal müdürlüğü olabilir.

5- Tercih sistemi nasıl işliyor? Her aday, tek tek tüm kadroları ve aranan şartları internet üzerinden inceliyor. Şartlarını taşıdığı kadroları bir yere not ediyor. Sistem tercih ve puan üstünlüğüne göre çalışıyor. Bu şu demek: sizin tercih listenizde yer alan bir kadroya sizden düşük puanlı hiç kimse atanamaz. Bu nedenle en çok çalışmak istediğiniz kadroları ilk sıralara, en az çalışmak istediğiniz kadroları ise son sıralara yazmanız uygun olacaktır. Tekrar belirtiyorum. Tercih listenizde yer alacak hiçbir kadroya sizden düşük puanlı birisi atanamayacak.

kaynak: 2008 KPSS Tercih İşlemleri

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Yemek Tarifleri

RSS Yemek Tarifleri

  • Bir hata oluştu; besleme kapalı gibi görünüyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.
Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: